Nowości


Przemienniki częstotliwości PowerFlex 755T

Firma Rockwell Automation rozszerzyła rodzinę przemienników częstotliwości niskiego napięcia PowerFlex marki Allen-Bradley. Nowe produkty z serii Allen-Bradley PowerFlex 755T są rozwinięciem sprawdzonej rodziny przemienników PowerFlex753 i PowerFlex755.

W skład nowej serii PowerFlex755T wchodzą trzy modele, dedykowane do różnych aplikacji napędowych „dużych mocy”:

  • przemiennik PowerFlex 755TL: wykorzystuje technologię AFE (Active Front End) i zapewnia niski poziom zniekształceń zasilania wyższymi harmonicznymi. Przemiennik dostępny jest w wariantach o zakresach mocy 160…1250 kW (400/480 V) oraz 200…1400 kW (600/690 V);
  • przemiennik PowerFlex 755TR: wykorzystuje technologię AFE (Active Front End) i oferuje pracę w trybie generatorowym, zapewniając przy tym niski poziom zniekształceń zasilania wyższymi harmonicznymi. Przemiennik dostępny jest w wariantach o zakresach mocy 160…2000 kW (400/480 V) oraz 200…2300 kW (600/690 V);
  • przemiennik PowerFlex 755TM: daje możliwość zbudowania systemu wielonapędowego, opartego o wspólną szynę DC.

Ponadto oferuje pracę w trybie generatorowym, zapewniając przy tym niski poziom zniekształceń zasilania wyższymi harmonicznymi. Przemiennik dostępny jest w wariantach o zakresach mocy 160…2000 kW (400/480 V) oraz 200…2300 kW (600/690 V).

To, co wyróżnia przemienniki serii PowerFlex 755T to m.in.:

  • praca generatorowa,
  • niska zawartość harmonicznych, zgodnie z normą IEEE 519,
  • korekta współczynnika mocy,
  • technologia AFE z funkcją podtrzymania zasilania,
  • modułowa konstrukcja ułatwiająca instalację i obsługę serwisową,
  • zaawansowane funkcje diagnostyki predykcyjnej,
  • możliwość konfiguracji z poziomu darmowego oprogramowania Connected Components Workbench.

systemyautomatyki@introl.pl

 

Miernik kontroli smarowania LUBExpert

Wiele działów smarowania smaruje łożyska zgodnie z rozkładem kalendarzowym. Prowadzi to do przesmarowania lub niedosmarowania łożysk, nie dając żadnej zwrotnej informacji. Rozwiązaniem problemów ze smarowaniem jest LUBExpert – nowość od producenta urządzeń do diagnostyki ultradźwiękowej – firmy SDT. LUBExpert to kompletne rozwiązanie ultradźwiękowe do zarządzania programem akustycznego smarowania, dedykowane dla serwisów smarowniczych i specjalistów zajmujących się smarowaniem. W trybie przeglądu miernik wykonuje pomiar, informuje o ilości i konieczności dodania następnej porcji smaru, analizuje dane pomiarowe i informuje o zakończeniu smarowania. Smarowanie danego punktu kończy wyświetlenie jednej z pośród trzech informacji o statusie – Dobry, Zły lub Podejrzany.

 

 

Zarejestrowane dane możemy analizować w oprogramowaniu Ultranalisys Suite (UAS). Oprogramowanie miernika pozwala na zdefiniowanie rodzaju stosowanego smaru i kontroli ilości dodanej podczas smarowania. Oprogramowanie daje także możliwość stworzenia własnej bazy danych punktów smarowniczych z opisem ich lokalizacji i określenia przeglądów okresowych. Cztery wskaźniki stanu połączone z funkcjami alarmu w prosty sposób informują użytkownika o stanie łożyska i ostrzegają o przekroczeniu stanów alarmowych. Po zakończeniu przeglądu uzyskujemy raport o kondycji przed i po smarowaniu oraz raport z ilości zużytego smaru.

przenosne@introl.pl

 

Przetwornik wilgotności i temperatury EE310

Przetwornik wilgotności i temperatury EE310 jest zoptymalizowany pod kątem niezawodnego pomiaru w trudnych warunkach przemysłowych. Zastępuje on oferowany do tej pory przetwornik EE31. Podobnie jak poprzednik, EE310 oferuje pomiar wilgotności względnej sprawdzonym sensorem HC1000-400.

Urządzenie dostępne jest w kilku wersjach konstrukcyjnych: naściennej, kanałowej, z sondą odseparowaną 180°C oraz odseparowaną ciśnienieniową do 20 bar. Z pomiarów wilgotności i temperatury kalkulowane są inne wielkości fizyczne, jak temperatura punktu rosy, wilgotność bezwzględna czy temperatura mokrego termometru. Nowością w przetworniku jest grafi czny wyświetlacz, który oprócz mierzonych wartości (nawet 4 jednocześnie), może alternatywnie prezentować wykres lub komunikaty serwisowe.

 

 

Możliwe jest także uruchomienie wewnętrznej funkcji rejestracji mierzonych parametrów, a następnie przez połączenie USB z komputerem przeniesienie zarejestrowanych danych. Urządzenie może pracować także w sieci RS485 z protokołem MODBUS RTU. Zmiana konfiguracji może odbywać się bezpośrednio za pomocą przycisków funkcyjnych oraz lokalnego wyświetlacza lub poprzez zewnętrzny konfigurator.

temperatura@introl.pl

 

Nowy pozycjoner LAND SPOT ACTUATOR

Nowy pozycjoner LAND SPOT ACTUATOR współpracuje z pirometrami LAND SPOT i zapewnia automatyczne ukierunkowanie w mierzony obiekt. Umożliwia zdalne sterowanie miejsca pomiaru pirometru w aplikacjach przemysłowych wymagających ciągłych zmian pozycjonowania. Najczęściej takie wymagania stawiane są na wyjściu z prasy lub wyjściu z chłodzenia w liniach do wytłaczania aluminium, co jest w szczególności istotne dla form wieloprofilowych oraz przy częstych zmianach form.

 

 

W takich aplikacjach pozycjoner sprzęgnięty jest z dedykowanym pirometrem do pomiaru aluminium LAND SPOT AL EQS LAND SPOT ACTUATOR działa w trybie automatycznym (funkcja śledzenia lub skanowania obiektu ) lub może być ręcznie sterowany przez operatora, aby odpowiadać na potrzeby indywidualne procesu produkcji.

pirometry@introl.pl

 

Czujnik wilgotności materiałów sypkich serii AMMS

AMMS to następca w pełni analogowego czujnika MMS pracującego w wielu polskich zakładach. AMMS niemieckiej firmy ACO jest kompaktowym rozwiązaniem, łączącym prostotę analogowego czujnika 4 … 20 mA z wygodną i precyzyjną kalibracją poprzez intuicyjne oprogramowanie. AMMS jest miernikiem pojemnościowym wysokiej częstotliwości, a pomiar wykonywany jest poprzez kontakt czołowej części czujnika z mierzonym materiałem (porównanie wartości stałej dielektrycznej mierzonego materiału do stałej dielektrycznej wody). Czujnik wilgotności AMMS może być instalowany na taśmociągach, w przenośnikach ślimakowych, na przesypach lub w zbiornikach i silosach. Powierzchnia robocza czujnika może być wykonana z ceramiki, teflonu lub gumy. Grubość warstwy mierzonej (penetracja w głąb materiału mierzonego) wynosi około 150 mm. W optymalnych warunkach aplikacyjnych, AMMS posiada bardzo wysoką dokładność pomiaru ±0,1%, a jego zakres pomiarowy jest swobodnie wybierany (0 … 100%).

przenosne@introl.pl

 

Zawory regulacyjne Burocco

Nasza oferta armatury została rozszerzona o zawory regulacyjne włoskiej firmy Burocco. Asortyment obejmuje zawory regulacyjne dwu- lub trójdrogowe z napędami pneumatycznymi oraz elektrycznymi, w wykonaniu z żeliwa sferoidalnego, stali węglowej oraz ze stali nierdzewnej (wykonania specjalne zaworów dostępne są również z bardziej odpornych stopów jak Hastelloy, Duplex, Monel). Burocco produkuje również znane z wyjątkowej trwałości zawory odcinające z napędem pneumatycznym grzybkowe oraz skośne. Szeroki zakres referencji potwierdza wysoką jakość wykonania, a odbiorcami produktów włoskiego producenta są największe zakłady produkcyjne w branżach: spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, kriogenicznej oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest precyzyjna regulacja przepływu.

armatura@introl.pl

 

Refraktometry procesowe serii PR-43

Kolejną nowością w zakresie pomiarów właściwości fizyko-chemicznych są refraktometry procesowe serii PR-43 od K-Patents Process Instruments. Od swoich poprzedników z serii PR-23 różnią się one wbudowanym przetwornikiem – sygnał bezpośrednio z czujnika (4 … 20 mA lub Ethernet). PR-43 są
także bardziej kompaktowe i dostępne są w niższej cenie od wersji PR-23. Przy zastosowaniu nowego refraktometru serii PR-43 możliwe jest bezpośrednie sterowanie procesem poprzez sygnał analogowy (diagnostyka poprzez sygnał Ethernet i podłączenie do laptopa) lub poprzez zastosowanie jednokanałowego/czterokanałowego panelu sterowania. W przypadku stosowania w aplikacji mediów zabrudzających i oklejających czujnik, istnieje możliwość zastosowania opcjonalnego systemu mycia pryzmatu (parą lub wodą pod wysokim ciśnieniem).

 

 

Refraktometry PR-43 przeznaczone są do ciągłego, bardzo dokładnego pomiaru stężenia roztworów i gęstości w procesach technologicznych. Znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, np. refraktometry sanitarne PR-43-AC przeznaczone są dla przemysłu spożywczego z certyfikacją EHEDG, a refraktometry PR-43-G to urządzenia ogólnego zastosowania do instalacji na rurociągach i w zbiornikach. Zaletą stosowania refraktometrów jest całkowita niewrażliwość na zanieczyszczenia stałe roztworu (wtrącenia stałe, kryształy), mętność, obecność pęcherzyków gazów, zmianę barwy. Ze względu na zasadę pomiaru, urządzenie nie wykazuje dryftu zera i kalibracji, co eliminuje konieczność okresowej kalibracji przez cały okres użytkowania. PR-43 dostępne są w wersjach iskrobezpiecznych, co pozwala na pomiar w strefach Ex.

fizchem@introl.pl